Finalinformation Ekebygolfen (uppdaterad)


Nedan ser du de par som är kvalificerade till finalen på Sunne samt de som är på reservlista. OBS! Anmälan senast måndag den 1 september till info@sunnegk.se eller 0565-182 982.

Officiella inbjudan med mer information: Ekebyinbjudan_2014

Till Final A-Klassen
Tomas Liljestrand/Marita Svensson Arvika GK
Leif/Gun Franzén Arvika GK
Lars-Ivar/Christina Karlsson Arvika GK
Per-Arne/Kerstin Starck Arvika GK
Åke/Maj Andersson Arvika GK
Magnus/Malin Eriksson Billeruds GK
Anders Carlsson/Irene Gull Billeruds GK
Tarmo Kokko/Katarina Larsson Billeruds GK
Claes/Inger Kemvall Bryngfjordens GK
Dan Nilsson/Yvonne Karlsson Forsbacka GK
Örjan Andersson/Gunilla Johannesson Forsbacka GK
Thomas/Anette Hallgren Hammarö GK
Michael/Lena Winslow Hammarö GK
Rune/Margareta Jordanskog Hammarö GK
Kjell/Agnethe Edlund Hammarö GK
Lennart Almqvist/Lillemor Jansson Karlstads GK
Sonny Olsson/Carina Karlsson Karlstads GK
Göran Jansson/Peggy Svanström Karlstads GK
Inge Olsson/Siw Weinstock Karlstads GK
Mats/Britt-Marie Wickén Karlstads GK
Tommy Ström/Ann-Christine Uhlin Karlstads GK
Gösta/Kerstin Auoja Karlstads GK
Marco Svartling/Britt Bäckström Kils GK
Tomas/Victoria Pettersson Kristinehamns GK
Leif/Leena Norman Saxå GK
Sven/Maj Magnusson Saxå GK
Dennis Einarsson/Cicilia Alenmalm Sunne GK
Reservlista för A-Klassen i turordning
1 John Clasén/Justina Wellstam Eda GK 20
1 Lennart/Britt Johansson Karlstads GK 20
3 Per-Inge Trangärd/Lena Larsson Hammarö GK 18
3 Peter Svensson/Lise-Lotte Jansson Hammarö GK 18
3 Hans/Christina Broqvist Karlstads GK 18
6 Sten-Inge/Ingegärd Olsson Uddeholms GK 17
7 Lennart/Margaretha Alenmalm Sunne GK 15
8 Per Manholm/ Jane Engström Sommarro Golf 14
9 Lars/Anneli Jansson Sunne GK 13
10 Jan/Margareta Hansson Arvika GK 10
10 Tony Söderqvist/Marie Vikh-Söderqvist ForshagaDeje GK 10
12 Per/Ann-Charlotte Eriksson Hammarö GK 9
13 David/ Lena Hedström Hammarö GK 8
13 Jan-Erik/Eva-Lena Högström Karlstads GK 8
15 Peder/ Carina Björk Karlstads GK 7
16 Jan-Åke Åsberg/Gun Ohlsson ForshagaDeje GK 6
16 Jan Asker/Anna-Karin Ingman Karlstads GK 6
18 Kjell/Kerstin Skoog Karlstads GK 5
18 Niclas/Marianne Widström Karlstads GK 5
18 Claes-Håkan Sixtenson/Marianne Jonsson Kristinehamns GK 5
18 Conny/Helen Haglund Årjängs GK 5
18 Nils Eriksson/Berit Danielsson Årjängs GK 5
23 Kjell/Margareta Mörk Kils GK 4
23 Håkan Bergström/Eva Länk Saxå GK 4
23 Jan/Agneta Sjöström Sunne GK 4
26 Jörgen Carlsson/Maria Säther Billeruds GK 3
26 Christer Bood/Monica Ekberg Hammarö GK 3
26 Jens/Ingrid Nygren Hammarö GK 3
26 Göran/Katarina Krischel Karlstads GK 3
26 Jan Säfströmer/Mainy Landin Karlstads GK 3
26 Stefan Janson/Elisabeth Damstedt Karlstads GK 3
Till Final B-Klassen
Magnus/Mona Larsson Billeruds GK
Lars/Marita Johansson Billeruds GK
Gabor/Geity Willmarsson Bryngfjordens GK
Eric/Regina Perman Bryngfjordens GK
Mikael Nilsson/Anneli Nilsson-Bolander Bryngfjordens GK
Tommy Åkerlund/Mona Hedlund Bryngfjordens GK
Anders/Margaretha Kortfält Eda GK
Per-Olov Forsberg/Susanne Palmqvist ForshagaDeje GK
Bo/Ulla Jonsson Hammarö GK
Bengt/Birgitta Sundqvist Hammarö GK
Stig Thorén/Carina Kjell Karlstad GK
Anders Magnusson/ Marie Salevik Karlstads GK
Kenneth Andersson/Lisbeth Johansson Karlstads GK
Staffan/ Margaretha Skoglund Karlstads GK
Mats Larsson/Britt-Marie Fredriksson Karlstads GK
Leif / Annika Wallgren Karlstads GK
Henrik/Petra Knape Karlstads GK
Stig/Maritha Stråhlman Karlstads GK
Billy Lawner/Gunilla Levein-Lawner Kils GK
Henrik/Eva Bjergestam Kils GK
Jonny/Kristina Pettersson Kristinehamns GK
Torsten Norén/Monica Nermark Sunne GK
Tommy/Lena Berntsen Sunne GK
Morgan/Anna Eriksson Årjängs GK
Lars/Sibylla Robertson Örebro City Golf &CC
Reservlista för B-Klassen i turordning
1 Leif/Anna-Karin Jurefalk Karlstads GK 19
1 Roger/Siv Olofsson Årjängs GK 19
3 Per Dahlström/ Yeo Bylund Bryngfjordens GK/Torsby GK 18
3 Bengt-Göran Jansson/ Katarina Groth Forsbacka GK/Karlstad GK 18
5 Anders Larsson/Ammi Gull Johansson Billeruds GK 17
6 Kenneth/Anita Klarström Arvika GK 13
7 Ove/Kerstin Ekman Karlstads GK 12
8 Jan/ Anneli Blomqvist Karlstads GK/Lundsberg GK 11
8 Leif Carlsson/Pia Pettersson Kristinehamns GK 11
8 Dan Söderström/Ingela Jonsson Sommarro Golf 11
11 Bertil/Maylis Johansson ForshagaDeje GK 10
11 Ove Bodin/ Christina Bodin-Schultz Kils GK 10
13 Per-Erik Ivansson/Jenny Sjöwall Hammarö GK 9
14 Per-Olov/Lena Fredriksson Bryngfjordens GK 8
14 Leif/Tina Helgman Karlstads GK 8
16 Håkan/Ingela Olsson ForshagaDeje GK 7
17 Jan/Ylva Olsson Karlstads GK 6
17 Kjell Andersson/Christina Backman Karlstads GK 6
19 Willy/Gerd Andersson Arvika GK 5
19 Håkan Wahlén/Gunhild Nilsson Karlstads GK 5
19 Bo/Maud Wennerstrand Kils GK 5
22 Jan / Lisbeth Carlsson Karlstads GK 4
22 Per/Eva Berger Årjängs GK 4
24 Reza Houshmand/Soraya Housvar Bryngfjordens GK 3
24 Björn Henningsson/Gunilla Carlsson Kristinehamns GK 3
24 Gert/Inger Hurtig Saxå GK 3